Przejdź do treści głównej
Oficjalna nowa strona programu
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

Aplikacje informatyczne w perspektywie finansowej 2021-2027 wykorzystywane w ramach systemu CST2021 - szkolenie 25 czerwca 2024 r.


Pytanie 1. Wpisując wydatki do wniosku o płatność wprowadzam dokument, który rozliczam, np. listę płac w pełnej kwocie. Jak wykazać pozycje listy płac, np. wynagrodzenie poszczególnych pracowników?

Odpowiedź

W zestawieniu dokumentów księgowych wprowadza się dokument, przypisuje się go do zadania, a następnie przypisuje się mu wydatek ujęty w budżecie projektu. Dzieje się to na tej samej karcie, na której wprowadza się dokument, w dolnej części. Do jednego dokumentu można przypisać wiele wydatków. Dodatkowo możliwe jest doprecyzowanie w polu Uwagi – w tej perspektywie limit znaków w tym polu wynosi 4000 – 8 razy więcej niż w poprzedniej.

Opracowane przez panią Martę Eisler-Wrzeszcz

Pytanie 2. Czy w obecnej perspektywie finansowej sposób rozliczania zaliczki jest na zasadzie zwrotu, niewykorzystanej w przypadku nie osiągnięcia 70%, czy taką zaliczkę wydatkujemy na zasadach jak było to w poprzedniej perspektywie - tak długo posiadamy środki, aż uzyskam 70% i będzie można prosić o kolejną transzę. Gdzie znajdę informację nt. możliwości wystawienia dodatkowego wynagrodzenia w projekcie za wykonywane czynności - a dokładniej jaki przysługuje limit % do wynagrodzenia zasadniczego?

Odpowiedź

Terminy rozliczenia zaliczek określa harmonogram płatności. W bieżącej perspektywie finansowej możliwe jest wzięcie jednej zaliczki i rozliczanie kolejnymi wnioskami o płatność, a następnie wzięcie kolejnej po osiągnięciu 70% rozliczenia, tylko taki plan musi odzwierciedlać harmonogram płatności. W perspektywie finansowej za nierozliczenie w terminie 70% środków będą obowiązywać karne odsetki, ale termin określany jest właśnie przez harmonogram płatności. Możliwe jest również zwracanie części niewykorzystanych środków przed upływem terminu składania wniosku, tylko ten wariant w mojej ocenie jest nieco mniej wygodny dla beneficjenta.
Limit procentowy dodatków specjalnych określany jest zwykle przez odrębne akty prawne np. Ustawa o pracownikach samorządowych określa go w § 6. Ponadto taki limit może znaleźć się w regulaminie wynagradzania jednostki.

Opracowane przez panią Martę Eisler-Wrzeszcz

Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś