Przejdź do treści głównej
Oficjalna nowa strona programu
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

Przystanek Hocki Klocki – w drodze do Stacji Równość


od 2023-05-29 [17:00] do 2023-05-29 [20:00]

Zapraszamy 29 maja br. do kawiarnio-bawialni Hocki Klocki w Mysłowicach na spotkanie dotyczące zasady równości kobiet i mężczyzn w Funduszach Europejskich.

Organizator

Departament Rozwoju i Transformacji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Termin i miejsce
Kiedy: 29 maja 2023 r. (poniedziałek)
O której: 17:00-20:00
Gdzie: kawiarnio-bawialnia "Hocki Klocki", Mysłowice, ul. Chopina 41

Tematyka spotkania

Cykl spotkań tematycznych (przystanków) poświęconych barierom równości płci i stereotypom dotykającym zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Na drugi Przystanek zapraszamy już 29 maja do Mysłowic. W kawiarnio-bawialnia "Hocki Klocki" spotkamy się z kobietami i mężczyznami, którzy powrócili do pracy po dłuższej nieobecności związanej z urlopem macierzyńskim/tacierzyńskim.

Następnie odbędą się warsztaty (ze znaną trenerką) o charakterze psychoedukacyjnym pn. „Mama i tata wracają do pracy”, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki powrotów na rynek pracy po dłuższej nieobecności związanej z narodzinami dziecka czy opieką nad osobą potrzebującą pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu rodziców wraz z dziećmi (UWAGA! Prosimy o wpisanie liczby i wieku dzieci w rubryce "Specjalne potrzeby" podczas wypełniania formularza rejestracyjnego). Dla wszystkich przygotowaliśmy słodki poczęstunek, a dla najmłodszych dostępna będzie bawialnia. 

Trenerka

Justyna RutkowskaWarsztaty poprowadzi Justyna Rutkowska – psychoterapeuta, psycholog, trener. Dyrektor VERSO Instytut Psychoterapii i Zdrowia.

Od kilkunastu lat pracuje w gabinecie prywatnym. Jest kandydatką na członka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Od sześciu lat rozwija aktywnie myśl psychoanalityczną w Tychach i na Śląsku, realizując otwarte spotkania i seminaria kliniczne. Posiada doświadczenie w realizacji projektów związanych z powrotem do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem. Zainaugurowała i kontynuuje w mieście inicjatywę Międzynarodowego Tygodnia Mózgu. Współpracuje z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowa, uczestniczy w warsztatach teatralnych Teatru Witkacego w Zakopanym. Współprowadzi warsztaty psychologiczno-teatralne z aktorką Teatru Żeromskiego w Kielcach.

Interesuje się psychosomatyką, kulturą komunikacji, fotografią, ornitologią, filmem i dobrym codziennym życiem. Chodzi po górach, wspina się i uwielbia czytać mapy. Jest wykładowcą na kierunku psychologia SWPS. Studia psychologiczne ukończyła na Uniwersytecie Śląskim, całościowe szkolenie psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Aktualnie jest w szkoleniu psychoterapii psychoanalitycznej w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej. Odbiorcami jej szkoleń w okresie minionych 25 lat byli: pracownicy ochrony zdrowia, kadra zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich, pracownicy oświaty, biznesu, publicznych służb zatrudnienia, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków interwencji kryzysowych oraz centrów pomocy rodzinie, jak również organizacje pozarządowe w całym kraju oraz uczelnie wyższe. Pracowała jako Inspektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy. Na trenerskim zgromadziła ok. 15 tys. godzin spędzonych na salach szkoleniowych. Przeszła zróżnicowaną drogę trenerską, współpracowała z wieloma instytucjami i specjalistami. Jej zawodową ideą jest inspirowanie innych do zdrowego i świadomego życia. Jest wegetarianką, buddystką, nie ma nałogów, dba o zdrową dietę, naturalne kosmetyki i aktywność fizyczną. Z pierwszego wykształcenia jest technikiem ochrony środowiska. Ceni sobie swoją relację z przyrodą i trwałe związki w życiu oparte na prawdzie i zaufaniu. Integruje ludzi pomagając im dokonywać zmian w życiu. W życiu dorosłym była tylko jeden dzień osobą bezrobotną. Potrafi kreować inspirującą rzeczywistość, zapraszać do swoich inicjatyw innych łącząc temperamenty, możliwości i doświadczenia. Swoją aktywnością motywuje innych do odważnych decyzji, wytrwałości i wierności sobie, bo wierzy w siebie i w innych.

Zasady rekrutacji

Aby wziąć udział w spotkaniu wypełnij FORMULARZ REJESTRACYJNY.

  • Formularz będzie aktywny do 29 maja (8:00).
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • UWAGA! Jeśli planujesz przyjechać z dziećmi – podaj liczbę i wiek swoich pociech w rubryce "Specjalne potrzeby" podczas wypełniania formularza rejestracyjnego.
  • O wpisie na listę uczestników wydarzenia decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie mejla potwierdzającego udział w spotkaniu (na adres podany w formularzu zgłoszeniowym).
  • Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Kontakt

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Referat Komunikacji i Promocji
Departament Rozwoju i Transformacji Regionu
e-mail: szkoleniaUE@slaskie.pl



Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś