Przejdź do treści głównej
Oficjalna nowa strona programu
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

Poczuj i zrozum – o tym jak powiedzieć "nie" dyskryminacji, jak pokonywać bariery i nie dać się stereotypom – w drodze do stacji Równość


od 2023-06-22 [11:00] do 2023-06-22 [14:00]

Zapraszamy 22 czerwca na trzeci już Przystanek w ramach cyklu Stacja: Równość. Tym razem chcemy przyjrzeć się bliżej barierom, jakie napotykają osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby starsze, wcielając się w ich rolę. Przyjdź, poczuj i zrozum.

Organizator

Departament Rozwoju i Transformacji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

Termin i miejsce
Kiedy: 22 czerwca (czwartek)
O której: 11:00-14:00
Gdzie: Centrum Konferencyjne, ul. Jordana 18, Katowice (budynek Wydziału Teologicznego UŚ)

Tematyka spotkania

Cykl spotkań tematycznych (przystanków) poświęconych barierom równości płci i stereotypom dotykającym zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Zapraszamy 22 czerwca na trzeci już Przystanek w ramach projektu Stacja Równość. Tym razem chcemy przyjrzeć się bliżej barierom, jakie napotykają osoby z niepełnosprawnościami czy osoby starsze, wcielając się w ich rolę.  Przyjdź, „Poczuj i zrozum”.

W Centrum Konferencyjnym w Katowicach spotkamy się z niesamowitymi ludźmi, którzy każdego dnia udowadniają, że warto walczyć, pokonywać własne lęki, bariery i dążyć do celu, bo nie ma rzeczy niemożliwych. Swoje historie opowiedzą nam osoby, dla których niepełnosprawność, wykluczenie i walka ze stereotypami nie są tematami tabu. Porozmawiamy o tym, co należy zmienić, by wszystkim nam żyło się dobrze i komfortowo, pomimo trudności z jakimi czasem przychodzi nam się zmierzyć.

Goście

Do rozmowy zaprosiliśmy :

  • dr Agnieszkę Filipkowską – Radną Rady Miasta w Gliwicach, aktywistkę ds. osób z niepełnosprawnościami, lektorkę języka niemieckiego na Politechnice Śląskiej;
  • Janinę Piwowarczyk – członkinię Śląskiej Rady ds. Seniorów przy Marszałku woj. Śląskiego, Prezeskę senioralnego Stowarzyszenia Nasze Osiedle Ścigały, członkinię Zarządu Żywa Biblioteka Polska;
  • Mateusza Potockiego – oligofrenopedagoga z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, koordynatora mieszkania zintegrowanego w Sosnowcu, współtwórcę „Twórczej Myjni”;
  • Daniela i Kamila Szymulów – absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, mieszkańców mieszkania usamodzielniającego i pracowników „Twórczej Myjni”.

Zasady rekrutacji

Aby wziąć udział w spotkaniu wypełnij FORMULARZ REJESTRACYJNY.

  • Formularz będzie aktywny do 21 czerwca (11:00).
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • O wpisie na listę uczestników wydarzenia decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Warunkiem uczestnictwa będzie otrzymanie mejla potwierdzającego udział w spotkaniu (na adres podany w formularzu zgłoszeniowym).
  • Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Kontakt

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Referat Komunikacji i Promocji
Departament Rozwoju i Transformacji Regionu
e-mail: szkoleniaUE@slaskie.pl



Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś