Przejdź do treści głównej
Oficjalna nowa strona programu
Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

Liderki zmiany – konferencja promująca równość kobiet i mężczyzn w Funduszach Europejskich


8 marca Departament Rozwoju i Transformacji Regionu zaprasza na wyjątkowy Dzień Kobiet w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

Liderki zmiany

Konferencja "Liderki zmiany" to jedyna w swoim rodzaju okazja, by posłuchać kobiet, które nie bały się działać wspólnie i na równi z mężczyznami, osiągając przy tym sukcesy dzięki swojej wytrwałości, zaangażowaniu i ciężkiej pracy.

Poznaj kobiety, które inspirują i stanowią żywy przykład tego, że realizacja zasady równości kobiet i mężczyzn to nie mrzonka. Przed nami jednak jeszcze długa droga do jej pełnego osiągnięcia. Droga, którą skutecznie staramy się skracać również przy wsparciu Funduszy Europejskich.

Zasada równości

Poprzez realizację projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, których celem jest aktywizacja zawodowa kobiet, wsparcie kompetencji i eliminacja stereotypów, Województwo Śląskie dąży do zniwelowania wciąż istniejących nierówności i umacniania jednej z naczelnych zasad horyzontalnych Unii Europejskiej – zasady równości kobiet i mężczyzn.

Przy tworzeniu zapisów programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 położyliśmy duży nacisk na premiowanie tych działań, które będą odznaczały się pozytywnym wpływem na zasadę równości oraz pomogą w mobilizacji i aktywizacji społeczno-zawodowej kobiet. Czujemy się w powinności – jako instytucja zarządzająca programem – by wspierać i promować realizację zasady równości kobiet i mężczyzn we wszystkich projektach realizowanych przez naszych beneficjentów. Z tego poczucia obowiązku narodził się pomysł na nietuzinkową serię spotkań, poświęconych tematyce barier i stereotypów dotykających zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Weź udział w konferencji

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w pierwszej z serii konferencji na temat wyzwań i perspektyw, jakie stoją przed regionem w kontekście zapewnienia równości kobiet i mężczyzn w różnych obszarach życia społeczno-zawodowego.

Wydarzenie jest planowane w układzie 3 paneli, poświęconych tematyce kobiet, które odniosły sukces w różnych dziedzinach:

  1. Liderka w strukturach władzy.
  2. Liderka w społeczności lokalnej.
  3. Liderka w biznesie.

W dyskusji wezmą udział m.in. przedstawicielki władz szczebla regionalnego i lokalnego, beneficjentki Funduszy Europejskich – osiągające sukcesy w zróżnicowanych branżach, a także reprezentantki stowarzyszeń, fundacji i lokalnych grup działania.

Więcej informacji znajdziesz w dziale: Weź udział w szkoleniach i konferencjach.
Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 28 lutego o godz. 9:00.
Do zobaczenia w Dzień Kobiet!


Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis

Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś